טיפול במלח באקווריום

טיפול במלח לדגי מים מתוקים

דגים של מים מתוקים החיים בטבע, בנהרות ובאגמים, נמצאים בעצם במאגרי מים שמקבלים כל הזמן תחלופה וסינון של מים באופן טבעי. מאגרים אלו מייצרים סביבה אקולוגית טבעית של בעלי חיים וצמחיה המספקת למים ולדגים החיים בה את כל הנדרש כדי לקיים חיים נוחים ובריאים. כאשר אנו מגדלים דגים באקווריומים, אנו בעצם מייצרים עבורם סביבת גידול מלאכותית, שאמורה לחקות עד כמה שניתן את התנאים בסביבת הגידול הטבעית שלהם, כולל כל מה שקשור בוויטמינים, מינרלים, פירוק כימיקלים, ספיגת זיהומים ועוד. דבר זה יבטיח לדגים תנאים טובים ולנו אפשרות ליהנות מדגים חיוניים ובריאים לאורך זמן.

אחד הפעולות המאפשרות קיום של חיים ומניעה של מחלות מסוימות היא טיפול במלח באקווריום. מלח כידוע מורכב מנתרן וכלור, כאשר מוסיפים את המלח למים הוא מתמוסס והמולקולות שלו נטמעות בתוך המים. ריכוז המלח חשוב על מנת לאפשר לדגים לשרוד, שכן מדובר בדגים של מים מתוקים. טיפול במלח לאקווריום רלוונטי מכמה סיבות. ראשית כל הוא מתפקד כחומר חיטוי המונע מחלות ומספק למים מינרלים מסוימים שחיוניים לשמירה על החיים בהם והצמחייה (במידה שאתם מנסים לגדל גם צמחים אמתיים). מלח באקווריום ברמה נכונה מסייע לטיפול במחלות שונות, כמו – טיפול בטפילים ופרזיטים הנצמדים לעור הדגים ולזימים ועוד. לסוגים מסוימים של דגים, מלח מעודד רביה וגם עוזר להתאקלם טוב יותר במים.

טיפול במלח באקווריוםמדוע חשוב להתייעץ עם מומחים לפני התחלת טיפול במלח לאקווריום?

חשוב לדעת כי כמעט בכל סוג של מים, למעט מים מזוקקים, ישנה כמות מסוימת של נתרן וכלור באופן טבעי. מלח לאקווריום הוא מלח נקי יותר מאשר זה שאנו משתמשים בו לבישול ולתיבול. לכן אם אתם רוצים להוסיף מלח לאקווריום שלכם מכל סיבה שהיא, חשוב לרכוש מלח מיוחד, שמתאים במיוחד לשם כך. כדי לדעת את כמות המלח ביחס למיכל שלכם וסוג הדגים, כדאי להתייעץ עם חנויות מקצועיות המתמחות בתחום. צוות החנות יסייע לכם לבחור בטיפול הנכון והמדויק ביותר לפי סוג הדגים שיש לכם, על פי זיהוי של מחלה מסוימת או טפילים וכדומה.

פרפקט ריף – PERFECT REEF היא חנות מקצועית לדגי נוי של מים מתוקים ומים מלוחים. צוות החנות ישמח לייעץ ולעזור לכם לבחור את הדגים, הציוד והתכשירים המתאימים לכם ולתקציב שלכם. בנוסף על מחלקת הדגים ישנן מחלקות מקצועיות לכלבים, חתולים, מכרסמים, ציפורים וזוחלים. חנות האינטרנט נוחה וידידותית לשימוש, ולצדה מוצע שירות משלוחים יעיל ומקצועי. לסקירת כלל המוצרים והשירותים לחצו כאן, ולקבלת פרטים נוספים התקשרו לטלפון – 03-7443033

נכתב על ידי

עורך ראשי

החנות בעלת ניסיון של 30 שנה בתחום ושלל ידע..

אולי יעניין אותך לקרוא גם את עוד מהמחבר