טמפרטורת אקווריום מים מתוקים

שמירה על איכות המים וטמפרטורת האקווריום האידיאלית

הדגים שחיים באקווריום יוצרים סביבת גידול משל עצמם, המשפיעה על איכות המים ובריאות הדגים באופן עקיף וישיר. חילוף החומרים של הדגים מייצר בין השאר אמוניה וניטריטים, אלו חומרים מזיקים שבטבע מוסרים מהמים על ידי חיידקים וצמחים. אחת הסיבות שאנו מניחים מצע כמו חול או חצץ בתחתית האקווריום, היא כדי לספוג כימיקלים מזיקים וחומרים כבדים שמתפוררים במים. המצע מתפקד כמעין פילטר שלוכד חלק מהפסולת ושומר את המים צלולים. כחלק משמירה על תחזוקת האקווריום חשוב לנקות אותו מדי תקופה ולהחליף או לשטוף את המצע המלוכלך ע"י שאיבות רפש.

דגי מים מתוקים רגישים לאיכות המים ולחום שלהם, הם בעלי דם קר ואינם מסוגלים לווסת את חום גופם בעצמם. כדי לשמור על בריאות הדגים וניקיון המים חשוב להקפיד על טמפרטורת מים תקינה, טמפרטורה אידאלית מסייעת לדגים לתפקד בנוחיות. טמפרטורת אקווריום מים מתוקים תקינה מווסתת בעזרת גוף חימום מיוחד לאקווריום. זהו גוף חימום מקצועי שניתן לכוון אותו לטמפרטורה רצויה והוא מחמם את המים בעת הצורך ושומר לדגים על חום מים תקין 24/7. לגוף חימום תפקיד קריטי בשמירה על בריאות הדגים ולכן חשוב לרכוש גוף חימום איכותי ממקום מוכר ואמין בתחום. גוף חימום שנכשל בביצוע תפקידו מסכן את חיי הדגים ובריאותם.

טמפרטורת אקווריום מים מתוקיםמדוע חשוב לשמור על איכות המים וטמפרטורה יציבה?

ככל שהאקווריום גדול יותר כך קשה יותר להניע את תנועת המים ולסנן אותם, לכן במכלים גדולים נדרשים להתקין פילטרים חזקים יותר, ואף פילטרים חיצוניים שמסוגלים לסנן כמויות מים גדולות מדי שעה. דבר זה מבטיח סירקולציה טובה יותר של המים וגם הוצאת חלקיקים מזוהמים ופסולת באופן יעיל יותר. פילטרים לסינון של מים מתוקים מעבירים את המים שבמיכל דרכם ומסננים ברמות שונות. פילטרים איכותיים מספקים למים סינון מכני וגם סינון כימי בו זמנית. הם אומנם יקרים יותר, אך לאורך זמן הם השקעה טובה יותר שחוסכת לכם זמן, כסף ותסכול מיותר. כדי להשיג ציוד איכותי ודגים בריאים, חשוב לעבוד מול חנות מוכרת, בעלת ניסיון ומוניטין שמתמחה בתחום. דבר זה יבטיח לכם הצלחה והנאה בגידול הדגים.

פרפקט ריף –  – PERFECT REEF הינה חנות מקצועית למכירת דגי נוי של מים מתוקים ומים מלוחים. בחנות תוכלו לראות ולרכוש גם צמחים אלמוגים למים מלוחים ועוד. פרפקט ריף מקפידים על איכות ומחזיקים ציוד של החברות והמותגים המובילים בתחום. בנוסף על מחלקת הדגים ישנן מחלקות מקצועיות לכלבים, חתולים, מכרסמים, ציפורים וזוחלים. החברה מפעילה חנות אינטרנט נוחה וידידותית לשימוש, יחד עם שירות משלוחים יעיל ומקצועי. לסקירת כלל המוצרים והשירותים לחצו כאן, ולקבלת פרטים נוספים התקשרו לטלפון – 03-7443033

נכתב על ידי

עורך ראשי

החנות בעלת ניסיון של 30 שנה בתחום ושלל ידע..

אולי יעניין אותך לקרוא גם את עוד מהמחבר