למה צריך אוסמוזה הפוכה

למה צריך אוסמוזה

לאחרונה כל הקשור  לאקווריום מי ים התקדם נורא 
עם השנים התגלה כי אפילו כמויות זעירות של כמה אלמנטים תמימים   לכאורה יכולים לעשות נזק בלתי הפיך לאקווריום שלכם
 רוב מי הברז מכילים אלמנטים שאינ נמצאים ם במי ים טבעיים, 
אחד הרעלים הנפוצים הינו הכלור.

אוסמוזה הפוכה היא שיטת סינון אשר לחץ מים נכנס אשר עובר בסדרה של מסננים אשר יכולים להסיר 90-99% של זיהומיםאשר קיימים במי הברז. התוצאה היא מים נטולי מינרלים ומזהמים אחרים, כגון כלור, כלוראמינים, חומרי הדברה, חנקות, פוספטים מתכות כבדות ועוד.

המזהמים גדולים פיזית ולכן אינם מסוגלים לעבור דרך הסננים של המערכת..

שלב א

בשלב הראשון המים מועברים דרך סנן עומק (הלבן) סנן זה מסיר סחף, חול, חלקיקי חימר, כמו כן גם חלודה ופסולת שמגיעה  מצינורות המים 

שלב ב

בשלב השני המים מועברים דרך מסנן פחמן פעיל, אשר לוכד מינרלים ומזהמים כגון כרום, כספית, נחושת, חומרי הדברה וכימיקלים אחרים. הוא גם מסיר כלורידוע שהכלור מקצר את חיי המימברנה, כמו גם את חיי שוכני האקווריוםהכלור והאמוניה  מגיעים  ישר מהעיריות או חברת מקורות  אשר משתמשות בהן לחיטוי אספקת המים שלהן.

DI מחסנית שרף

ישנם שני סוגים של שרפים סינתטיים המשמשים, אחד להסיר יונים עם מטען חיובי (קטיונים) והשני כדי להסיר יונים מטען שלילי (אניונים). השרפים יכולים להסיר קטיונים, כגון סידן, מגנזיום ונתרן 

הממברנה השלב הסופי
השלב הרביעי הוא הממברנה אשרמסירה חנקות, סיליקטים, פוספטים ותרכובות אחרות. 

המים אשר עברו דרך הממברנה נשלחים למיכל האחסון באמצעות צינור הפליטה  המים אשר אינם נאלצים לעבור דרך הממברנה (זבל) מנותבים לניקוז באמצעות צינור ישירות לביוב או למחזור לצורך השקיה וכדומה “.
כדי להאריך את חיי הממברנה מומלץ להפעילה לעיתים קרובות